WZDW zrezygnował z remontu Gostyńskiej

środa, 25 sierpnia 2021, 12:33

W tym roku Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich nie przeprowadzi remontu ulicy Gostyńskiej. Jak już informowaliśmy, dwa przetargi zakończyły się fiaskiem, a zarządca drogi nie zamierza ogłaszać kolejnego. Najwcześniej modernizacja będzie możliwa w 2022 roku, o ile znajdą się na nią pieniądze.

Dwa przetargi na remont ul. Gostyńskiej (drogi wojewódzkiej nr 432) w Śremie zostały unieważnione, ponieważ oferty znacznie (o ponad 60 i 80 proc.) przekraczały założoną przez nas kwotę. Nie będziemy w tym roku trzeci raz ogłaszać przetargu. A realizacja zadania w następnych latach będzie uzależniona od możliwości finansowych Województwa Wielkopolskiego – informuje Andrzej Staszewski, Z-ca Dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

W drugim zamówieniu publicznym wpłynęła tylko jedna oferta – firmy Eurovia Polska za 1 mln 828 tysięcy złotych. Podobnie było za pierwszym razem. Wtedy prace za ponad 1,5 miliona złotych chciało wykonać przedsiębiorstwo Infrakom z Kościana. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w swoim budżecie przeznaczył na modernizację Gostyńskiej niespełna milion.

W ramach inwestycji WZDW planował wymienić nawierzchnię jezdni na odcinku około 500 metrów – od restauracji Mc Donald’s do skrzyżowania z ulicą Staszica. Nowa nawierzchnia asfaltowa wzmocniona siątką to tylko część prac. Na całym odcinku, po stronie centrum handlowego, miał powstać chodnik. Dukt pieszy planowany był także po przeciwnej stronie, w rejonie przystanku autobusowego.