DW434, 432, 436 – wszędzie tam tworzą się korki

wtorek, 24 sierpnia 2021, 14:36

We wtorek rano w Nowym Mieście nad Wartą rozpoczął się dwudniowy protest rolników zrzeszonych w AgroUnii. Zablokowana jest droga krajowa nr 11, a objazdy poprowadzono głównie drogami wojewódzkimi przez Śrem. Zwiększony ruch pojazdów jest zauważalny.

We wtorek o godzinie 9:00 na DK11 w Nowym Mieście nad Wartą rolnicy z AgroUnii rozpoczęli blokadę drogi. Protest potrwa 48 godzin. Podobne utrudnienia czekają na kierowców w innych rejonach Wielkopolski, a także w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Mazowszu i w województwie kujawsko-pomorskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd zablokowanego odcinka drogi krajowej nr 11 głównie przez Śrem. Kierowcy korzystający z dróg wojewódzkich 434, 432 i 436, a także osoby mieszkające wzdłuż trasy muszą przygotować się na wzmożony ruch. Od strony Poznania kierowcy powinni kierować się węzłem Kórnik Północ na drogę 434 do Śremu. Na wysokości Środy Wielkopolskiej objazd został poprowadzony drogą 432 przez Zaniemyśl do Śremu, zaś od strony Jarocina objazd rozpoczyna się w Klęce drogą 436 przez Książ Wielkopolski i Śrem. Zwiększony ruch pojazdów w okolicy Śremu jest już zauważalny. Korki tworzyły się remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej w Chrząstowie. Zdecydowanie dłużej czeka się na przejazd przez skrzyżowanie obwodnicy Śremu z ulicą Gostyńską. Tam ruchem kierowała dziś policja.