Rolnicy protestują w Nowym Mieście. Objazd przez Śrem

wtorek, 24 sierpnia 2021, 10:25

O godzinie 9:00 na DK11 w Nowym Mieście nad Wartą rolnicy z AgroUnii rozpoczęli blokadę drogi. Protest potrwa 48 godzin. Podobne utrudnienia czekają na kierowców w innych rejonach Wielkopolski, a […]

O godzinie 9:00 na DK11 w Nowym Mieście nad Wartą rolnicy z AgroUnii rozpoczęli blokadę drogi. Protest potrwa 48 godzin. Podobne utrudnienia czekają na kierowców w innych rejonach Wielkopolski, a w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Mazowszu i w województwie kujawsko-pomorskim.

Rolnicy nie mają perspektywy i nadziei. […] Dzisiaj mamy bardzo duży problem. Na godzinę w Polsce 10 gospodarstw rolnych kończy z hodowlą zwierząt. To jest dramat! W ciągu godziny upadają dwa gospodarstwa – zamykają się. Za chwilę nie będziemy mieli w Polsce żywności. Postulujemy dzisiaj o jedną rzecz: chcemy rozmawiać z premierem o bardzo trudnej sytuacji na polskiej wsi – mówił w Nowym Mieście nad Wartą lider Agrounii, Michał Kołodziejczak.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd zablokowanego odcinka drogi krajowej nr 11 głównie przez Śrem. Kierowcy korzystający z dróg wojewódzkich 434, 432 i 436, a także osoby mieszkające wzdłuż trasy muszą przygotować się na wzmożony ruch.

– od strony Poznania zjazd z S11 na wysokości Kórnika (węzeł Kórnik Północ) na DW434 w kierunku Śremu,
– na DK11 na wysokości Środy Wielkopolskiej objazd DW432 w kierunku Śremu,
– na DK11 w Miąskowie objazd DK15 w kierunku Miłosławia,
– od strony Jarocina objazd rozpoczyna się w Klęce na DW436 w kierunku Śremu.