Straż na Okulickiego. Co się stało?

poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 13:25

Dwa zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowały w poniedziałek w bloku przy ulicy Okulickiego 14 na Jezioranach. Mieszkańcy zaalarmowali ratowników o gęstym zadymieniu na klatce schodowej. Okazało się, że płomienie pojawiły się w jednym z pomieszczeń piwnicznych.

W poniedziałek służby interweniowały w bloku przy ulicy Okulickiego na osiedlu Jeziorany w Śremie. Przed godziną 11:30 mieszkańcy pierwszej klatki budynku powiadomiły dyżurnego strażaków o dużym zadymieniu przedostającym się do mieszkań z klatki schodowej. Strażacy zawodowi w tym czasie przebywali na ćwiczeniach w Dolsku, dlatego do Śremu skierowano ochotników z Pyszącej. Z Dolska wyruszył także pierwszy zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, który przerwał szkolenie na wodzie.

Na miejscu okazało się, że zadymienie na klatce schodowej jest spowodowane pożarem w piwnicy. Płomienie udało się zdusić w zarodku przy użyciu tzw. szybkiego natarcia. Spaleniu uległe jedynie pomieszczenie piwniczne, w którym wybuch ogień. – Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. W piwnicy znajdowało się urządzenie do dekrystalizacji miodu. Strażacy przewietrzyli budynek przy pomocy wentylatora oddymiającego. Sprawdziliśmy też każde mieszkanie. Wszyscy lokatorzy otworzyli, nikt nie wymagał pomocy medycznej – tłumaczył dowódca akcji st.asp. Tomasz Szymkowiak.

Ogień nie wyrządził większych strat, nie doszło do przepalania żadnych instalacji.

Zarządca budynku, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie poinformowała, że pożar był wynikiem niezastosowania się jednego z mieszkańców do obowiązujących zasad. W piwnicach nie można przerabiać instalacji elektrycznej, ani podłączać urządzeń elektrycznych.