Mistrzowie Śremu w pływaniu wyłonieni

czwartek, 13 czerwca 2024, 09:08

Blisko 150 młodych pływaków zaprezentowało, czego nauczyło się podczas zajęć z nauki pływania w ramach zajęć szkolnych. Od kilku dekad bezpłatne lekcje odbywały się w klasach trzecich, a od kilku lat także w czwartych. Mistrzostwa Śremu w pływaniu były okazją do podsumowania tegorocznych zajęć.

W czwartek w Śremskim Sporcie odbyły się Mistrzostwa Śremu w pływaniu klas 4. szkół podstawowych. W wydarzeniu organizowanym od wielu lat przez gminną spółkę wzięło udział niemal 150 uczniów, którzy przez ostatnie dwa lata doskonalili swoje umiejętności pływackie podczas zajęć basenowych organizowanych przez gminę. Dzieciaki trenują co tydzień w ramach zajęć szkolnych.

Dzieci rywalizowały w trzech stylach – grzbietowym, dowolnym i zmiennym. W stylu grzbietowym wygrali Antonina Zawał i Oliwier Burdajewicz ze szkoły podstawowej nr 4, w stylu dowolnym, Natalia Skrzypczak i Leon Skrzypczak ze szkoły w Nochowie, zaś w stylu zmiennym na podium stanęli Lena Idziak i Robert Pawlak z klasy sportowej przy śremskiej szóstce. W przyszłym roku szkolnym zajęcia na basenie nie będą już kontynuowane w klasach czwartych.