Karatecy walczyli o medale w Śremie

piątek, 20 października 2023, 16:56

Śrem ponownie był gospodarzem Pucharu Wielkopolski w Karate WKF. Była to 16. Edycja sportowego wydarzenia, na które przybyło ponad ćwierć tysiąca zawodników z województw Wielkopolskiego i Kujowsko-Pomorskiego. Na 138 przyznanych medali reprezentantom śremskiego klubu udało się wywalczyć tylko jedne krążek.

14 października był gospodarzem Pucharu Wielkopolski w Karate WKF. Była to rywalizacja młodzików z kujaw i wielkopolski. Zawody były najważniejszą imprezą w sezonie dla młodych adeptów tego sportu z roczników 2010, 2011 i 2012. Do turnieju przystąpiło 136 zawodników zrzeszonych w 22 klubach. Na trzech matach rozegrano w sumie 36 konkurencji.

Śremski Klub Karate Do Shotokan zgłosił 3 zawodników do 7 konkurencji. Maria Ruta wywalczyła jedyny krążek dla swojej formacji. Był to brązowy medal w konkurencji Kumite Fantom dziewcząt. Najwięcej medali wywalczyli reprezentanci UKS Shodan, który zgłosił aż 25 zawodników. Było to 7 krążków złotych, 4 srebrne i 6 brązowych. Równie dobrze poradzili sobie reprezentanci Strzałkowskiego Klubu Karate, którzy wywalczyli 14 medali  – 6 złotych, 7 srebrnych i 1 brązowy. Podium klasyfikacji drużynowej zamknęła Akademia Karate z Witkowa, która podobnie jak zwycięzca zdobyła 17 medali – 4 złote krążki, 5 srebrnych i 8 brązowych. Klub zza miedzy – ze Środy Wielkopolskiej, który zgłosił najwięcej zawodników, bo 28 – wywalczył 9 miejsce z dorobkiem 1 złotego krążka, dwóch srebrnych i 8 brązowych.