Rywalizowali młodzi tenisiści

piątek, 9 czerwca 2023, 10:37

Kilkanaścioro młodych tenisistów rywalizowało o tytuł Mistrza Śremu. Do rywalizacji przystąpili podopieczni Akademii Tenisa SP6 oraz dwie osoby niezrzeszone. Mistrzostwo w swoich kategoriach wywalczyli Amelia Roszak oraz Jakub Taciak.

W sobotę na korcie przy śremskiej szóstce odbyły się Mistrzostwa Śremu w Tenisie Ziemnym. Do rywalizacji o zaszczytny tytuł zgłosiło się 13 uczestników, w tym 6 dziewcząt. W kategorii chłopców wszyscy reprezentowali Akademię Tenisa przy Szkole Podstawowej nr 6, natomiast wśród dziewcząt do mistrzostw zgłosiły się dwie tenisistki spoza Akademii, Wiktoria Jankowiak z Dolska oraz ubiegłoroczna mistrzyni mistrzostw Śremu młodzików  Amelia Roszak ze Szkoły Katolickiej.

Rywalizacja odbywała się na dwóch kortach, a o rodzaju nawierzchni zadecydowało losowanie. Dziewczęta wylosowały kort twardy na boisku wielofunkcyjnym, a chłopcy ten ze sztuczną trawą. W obu kategoriach zawodnicy zostali drogą losowania podzieleni na dwie grupy, w których mecze rozgrywano według zasady „każdy z każdym” do wygrania jednego seta. Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do finału głównego, a drugie miejsca do meczu o trzecie i czwarte lokaty.

Po zakończeniu fazy grupowej z kompletem zwycięstw do finału awansowały dwie niezrzeszone w akademii zawodniczki – Amelia Roszak i Wiktoria Jankowiak. Wśród chłopców najlepiej poradzili sobie Jakub Taciak oraz Adam Grześkowiak. W finale dziewcząt pewnie zwyciężyła Amelia Roszak 6:1, potwierdzając swoje wysokie umiejętności tenisowe. Tenisistka od kilku lat jest zawodniczką Angelika Kerber Academy w Puszczykowie. Wicemistrzynią została Wiktoria Jankowiak z Dolska. W meczu o trzecie miejsce Maja Karolczak pokonała 6:2 Agatę Piasecką.

Finał chłopców był dużo bardziej emocjonujący, gdyż Jakub Taciak przegrywał już 0:3, aby ostatecznie zwyciężyć 6:4 i zostać mistrzem Śremu. Wicemistrzostwo wywalczył Adam Grześkowiak, a w meczu o trzecie miejsce Jakub Domagalski pokonał swojego klubowego i szkolnego kolegę Wojciecha Tasiemskiego 6:3.