Mieszkańcy zadecydują o przyszłości swojej nieruchomości

poniedziałek, 29 stycznia 2024, 11:44

Przedstawiciele Zarządu, Rady Nadzorczej i pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie spotkali się z mieszkańcami trzech bloków przy ulicy Paderewskiego 5. Zebranie dotyczyło termomodernizacji nieruchomości, która ma zostać przeprowadzona w tym roku.

Przedstawiciele Zarządu oraz Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie ponownie spotkali się z mieszkańcami nieruchomości przy ulicy Paderewskiego 5, na którą składają się bloki o numerach 5A 5B i 5C. Zebranie dotyczyło planowanej termomodernizacji tych budynków, przy uwzględnieniu nowych warunków finansowych inwestycji. Spółdzielnia otrzymała z banku nową premię termomodernizacyjną, której poziom urósł z 16 do nawet 32 procent. Wszystkie najważniejsze wyliczenia z tym związane przedstawił na spotkaniu prezes Spółdzielni, Marek Mansfeld.

Mieszkańcy już wkrótce otrzymają nie tylko szczegółowe informacje podane podczas spotkania, ale także projekt uchwały w zakresie podjęcia decyzji dotyczącej dysponowania nieruchomością do celów budowlanych.

O tym, czy termomodernizacja zostanie przeprowadzona, zadecydują współwłaściciele nieruchomości. Jeśli decyzja będzie pozytywna, prace budowlane mają ruszyć jeszcze tego lata.