Spółdzielnia remontuje

wtorek, 4 lipca 2023, 12:05

U progu lata Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie nie zwalnia tempa i kontynuuje prace remontowe. Końca dobiega kompleksowa modernizacja pokryć dachowych na trzech z tzw. pięciu bloków. Trwa też wymiana ekranów balkonowych, stolarki okiennej czy instalacji gazowych.

Ekipy techniczne wykonały już zlecone prace na budynkach przy ulicy Chłapowskiego 27 i 29. Obecnie ich działania są skupione na bloku nr 25. Zakres remontu obejmuje ułożenie nowej papy termozgrzewalnej, rozbiórkę i ponowną budowę kominów wentylacyjnych wraz ich ociepleniem. Roboty potrwają do pierwszych dni lipca. Wiosną firma dekarska wykonała również bieżącą konserwację dachu budynku przy ulicy Chłapowskiego 23.

Do września potrwa z kolei wymiana ekranów balkonowych w budynku Chłapowskiego 22. Ten i inne bloki z tego okresu posiadają masywne ekrany, które z wiekiem skorodowały i ze względu na swoją wagę nadmiernie obciążają konstrukcję. W ramach inwestycji betonowe płyty są demontowane, ich miejsce zajmuje stalowa bariera, na której następnie mocowane są lekkie ekrany z tworzywa. Całość pokrywana jest farbą. Przy okazji bariery są podnoszone, aby spełniały obowiązujące normy wysokości.

W tym roku wymieniana jest również stolarka okienna i drzwiowa na częściach wspólnych w budynku przy ulicy Paderewskiego 1 i 2A.

Kolejnym ważnym elementem planu remontowego śremskiej spółdzielni jest prowadzona od kilku lat wymiana instalacji gazowej. W tym roku instalatorzy zakończyli już prace w budynkach Komorowskiego 1 i Okulickiego 10. W wakacje monterzy wejdą na blok Okulickiego 14, a wraz z początkiem września na Komorowskiego 5 i Okulickiego 8.