Wt27102020

. Imieniny obchodzą:  Iwony, Sabiny, Wincentego     Dzisiaj jest:  Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego

 

Informacje

Dziesiąta osoba zakażona

W czwartek rano służby sanitarne poinformowały o dziesiątej osobie zakażonej koronawirusem Sars-Cov-2 w powiecie śremskim. Z raportu Wojewody Wielkopolskiego wynika, że to 23-letnia kobieta. Obecnie przebywa w izolacji domowej. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w codziennym raporcie poinformowało, że 23-latka mieszka w gminie Śrem. Wiadomo, że miała kontakt z inną osobą zakażoną.

Dziś dotarły także wyniki drugiego badania 2 mieszkańców gminy Brodnica - próbki były dodatnie.

Obecnie w izolacji domowej przebywa 9 osób. Poza najnowszym przypadkiem, to 41-letni mężczyzna, 40-letnia kobieta i chłopiec z gminy Książ Wielkopolski, a także mężczyzna w średnim wieku, 38-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna z gminy Śrem oraz 52-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna z gminy Brodnica. Wyzdrowiała 48-letnia kobieta, która 21 marca trafiła do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Po trzech tygodniach leczenia, dwa testy na SARS-CoV-2, dały wynik negatywny.

Kwarantanną domową objęte są 62 osoby, z czego 5 miało kontakt z osobą zakażoną. Gmina Śrem - 29 osób, gm. Brodnica - 8, gm. Książ Wlkp. - 11, gm. Dolsk - 14.
 

Reklama
Reklama