Cz06082020

. Imieniny obchodzą:  Sława, Jakub, Stefan     Dzisiaj jest:  218 dzień roku, do końca roku pozostało 147 dni

 

Informacje

Integracja i pomoc zwierzętom

Telewizja ŚremSchronisko dla bezdomnych zwierząt w Gaju przyciąga wolontariuszy z całego kraju. W ubiegłym tygodniu pracownicy jednej z międzynarodowych korporacji zasadzili drzewa na terenie przytuliska, a później wyprowadzili czworonogi na spacer. Schronisko w Gaju to miejsce otwarte, zapraszające szerokie rzesze odwiedzających. W ciągu roku jest odwiedzane przez kilkanaście tysięcy osób. 

Zobacz

Segregowanie nam nie wychodzi

Telewizja ŚremPo miesiącu, miejscy urzędnicy przeprowadzili kolejną kontrolę odpadów komunalnych. Tym razem pod lupę wzięto worki z makulaturą. Ponownie stwierdzone zostały nieprawidłowości, ale w ocenie ratusza jest lepiej niż kilka tygodni wcześniej. Przypomnijmy, że od początku roku segregacja śmieci jest obowiązkowa. 

Zobacz

Ruszyły kontrole odpadów. Nie jest dobrze

Telewizja ŚremSegregowanie śmieci sprawia nam dużą trudność, jednak widać światełko w tunelu. Od stycznia rośnie liczba śmieci poddanych selektywnej zbiórce. Problem w tym, że segregacja nie jest prowadzona prawidłowo. Potwierdzają to ostatnie kontrole, które wypadły fatalnie. 

Zobacz

Andrzej Duda uzyskał najwięcej głosów

Telewizja ŚremAndrzej Duda bezapelacyjnie wygrał niedzielne wybory we wszystkich gminach powiatu śremskiego. Otrzymał w sumie 11 815 głosów. Obecny prezydent najwyższe poparcie miał w Książu Wielkopolskim (51,57%) a najniższe w Śremie (36,70%). Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 8 806 mieszkańców regionu. Najwięcej w gminie Śrem (32,83%), z kolei po około 20% głosów kandydat KO zgarnął w Książu i Dolsku. Lepiej, niż w skali kraju, poradził sobie Szymon Hołownia - 5 362 (18,16%). Niezależny kandydat największe poparcie uzyskał w Brodnicy i Śremie. Krzysztof Bosak uzyskał 1 891 głosów (najwięcej w gm. Dolsk), Władysław Kosiniak-Kamysz - 744 głosów, a Robert Biedroń - 654 głosów. 

Zobacz

Sezon plażowy: czas, start!

Telewizja ŚremOd soboty na plaży miejskiej nad Jeziorem Grzymisławskim można zażywać słonecznych i wodnych kąpieli. Oficjalnie rusza sezon plażowy, ale z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W tym roku nie można wypożyczyć leżaków, parasoli, ani kajaków. Za to pojawiły się dystrybutory z płynem dezynfekcyjnym. 

Zobacz

Dziś wybory. Niewielu obywateli skorzystało z głosowania korespondencyjnego

Telewizja ŚremDziś odbywają się wybory prezydenckie. Lokale wyborcze są otwarte do 21:00. Tym razem każdy obywatel miał możliwość głosowania korespondencyjnego, jednak niewielu mieszkańców regionu zdecydowało się na tę formę udziału w wyborach. 

Zobacz

Przedwyborcze spotkania w Śremie

Telewizja ŚremParlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej zachęcali do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. „Nasz kandydat chce łączyć, nie dzielić” - zapewniali. 

Zobacz

Poseł Lewicy o pracach w Sejmie i wyborach

Telewizja ŚremPoseł Tadeusz Tomaszewski spotkał się z mieszkańcami regionu. Podczas konferencji prasowej mówił o bieżących pracach w Sejmie – m.in. nad bonem turystycznym. Parlamentarzysta przedstawił również program kandydata Lewicy na Prezydenta, Roberta Biedronia.  

Zobacz

Jest kasa na usunięcie azbestu

Telewizja ŚremW tym roku znów można pozbyć się ze swojej nieruchomości rakotwórczego azbestu. Wyroby zawierające ten minerał np. płyty eternitowe, można za darmo oddać do utylizacji, dzięki dofinansowaniu. Wniosek należy złożyć do połowy lipca w urzędzie miejskim właściwym dla miejsca zamieszkania.  

Zobacz

Urząd prosi o wsparcie

Telewizja ŚremŚcieżka pieszo-rowerowa może powstać wokół śremskiego zalewu. Gmina aplikuje o środki unijne na projekt pn. „Rozbudowa systemu tras rowerowych w ramach rozwoju transportu niskoemisyjnego. Podobnie, jak w przypadku rozbudowy Muzeum i kładki nad Kanałem Ulgi, mieszkańcy mogą wyrazić poparcie dla projektu, a tym samym zwiększyć jego szanse w rankingu.  

Zobacz

Reklama