Pt30102020

. Imieniny obchodzą:  Zenobii, Edmunda, Przemysława     Dzisiaj jest:  Dzień Spódnicy, Dzień Kobiecości

 

Informacje

Jeździł autem mimo zakazu. W końcu trafił do aresztu

Telewizja ŚremKryminalni na terenie Śremu zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca Książa Wielkopolskiego. 56-latek z sąsiedniej gminy nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności za ignorowanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz kilka miesięcy spędzi w więzieniu. 

Zobacz

Wszystkich Świętych w cieniu pandemii

Telewizja ŚremCzy 1 listopada czeka nas zwiększony ruch w okolicach cmentarzy? Choć msze na nekropoliach zostały odwołane, to służby przygotowują się do wzmożonego ruchu. W Śremie przy dwóch największych cmentarzach zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu znane z poprzednich lat. Komunikacja Miejska nie planuje uruchomienia dodatkowych autobusów. 

Zobacz

Fotograficzne 4/9

Telewizja ŚremŚremscy fotografowie kolejny raz pokazali swoje prace w galerii biblioteki publicznej. Wystawa „4 na 9” to najnowsze dzieło Śremskiej Grupy Fotograficznej zorganizowane w ramach 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. 

Zobacz

Rolnicy ponownie wyjechali na drogi

Telewizja ŚremDroga wojewódzka nr 434 pomiędzy Zbrudzewem a Dolskiem znów stanęła w korkach. W środę rano rolnicy z Agrounii ponownie wyjechali na drogi w całym kraju. Dlaczego? W dalszym ciągu chodzi im o tzw. piątkę dla zwierząt. W ocenie rolników, nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakazująca m.in. hodowli zwierząt na futra i ograniczająca ubój rytualny, może pogrzebać polskich producentów żywności. 

Zobacz

Kobieta to marka. Spotkanie o tym, jak zadbać o swój wizerunek

Telewizja ŚremNiezwykłe metamorfozy przeszły dwie śremianki, które na początku roku zgłosiły się do projektu „Nowa ja”. Nad przemianą Pań pracował sztab ludzi. Efekty były oszałamiające. Finał projektu nastąpił podczas Akademii Rozwoju Osobistego skierowanego dla kobiet.  

Zobacz

Dronem w trucicieli

Telewizja ŚremŚremska straż miejska wykorzystuje nowe narzędzie w walce z trucicielami, którzy spalają w swoich piecach co popadnie. W czwartek strażnicy wraz z pracownikami specjalistycznej firmy, wykonywali kontrole spalania w piecach z użyciem drona analizującego skład chemiczny dymu. Na 11 sprawdzonych kominów, tylko w jednym wykryto nieprawidłowości. Śremianka spalająca w piecu lakierowane drewno została ukarana najwyższym mandatem. 

Zobacz

Szpital zamyka oddziały! Powodem koronawirus

Telewizja ŚremSytuacja epidemiologiczna staje się coraz poważniejsza. Szpital Powiatowy w Śremie nadal przyjmuje pacjentów w poradniach przyszpitalnych, ale wstrzymane zostały porody rodzinne. Planowe przyjęcia na oddziały są realizowane, jednak w ograniczonym zakresie. Obecnie lecznica nie przyjmuje pacjentów na neurologię oraz internę. 

Zobacz

Oddział dla pacjentów z COVID-19 zapełniony

Telewizja ŚremW poniedziałek w Szpitalu Powiatowym w Śremie rozpoczął pracę oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W ciągu doby niemal wszystkie łóżka zostały zajęte. Na dotychczasowym oddziale pediatrycznym, lecznica stworzyła 28 łóżek covidowych, w tym jeden z respiratorem. Po drugiej stronie pierwszej kondygnacji trwają przygotowania do uruchomienia kolejnych 28 miejsc, z nawet pięcioma respiratorami.  

Zobacz

Koncert Papieski on-line

Telewizja ŚremPo raz pierwszy od 29 lat młodzi wokaliści z całego kraju nie mogli wystąpić na scenie Śremsongu. Choć przegląd nie odbył się, to towarzyszący mu Koncert Papieski dla św. Jana Pawła II udało się zorganizować. W piątek, w 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, na scenie Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury, wystąpiło kilkunastu artystów. Koncert bez udziału publiczności był transmitowany w telewizji i internecie.  

Zobacz

Utrudnienia na Rzeźnickiej

Telewizja ŚremDo końca października trudniej wyjechać z prawobrzeżnej części Śremu na ulicę Piłsudskiego. Drogowcy rozpoczęli wymianę nawierzchni na Wielkiej Rzeźnickiej. To jedna z niewielu już zapomnianych ulic w starej części miasta. W ciągu najbliższych tygodni dziurawą jak szwajcarski ser nawierzchnię zastąpi kostka brukowa.  

Zobacz

Reklama