So08082020

. Imieniny obchodzą:  Iza, Cyprian, Dominik     Dzisiaj jest:  220 dzień roku, do końca roku pozostało 145 dni

 

Informacje

Śrem: Ratownicy ponownie do 20:00

Telewizja ŚremOd czwartku ponownie wydłużone zostały godziny pracy ratowników na plaży miejskiej nad Jeziorem Grzymisławskim. To wszystko ze względu na zapowiadane w sierpniu upały. Kąpielisko w Śremie, to jedyne czynne w tym roku, miejsce wypoczynku nad wodą.  

Zobacz

Skwar będzie lał się z nieba

Telewizja ŚremTo będzie prawdziwie upalny weekend i początek tygodnia. Słupki rtęci przekroczą 30 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, wydał ostrzeżenie 2-go stopnia. Służby apelują, aby ograniczyć przebywanie na pełnym słońcu i pić dużo wody. 

Zobacz

Obiekt sportowy przy Poznańskiej nie będzie już szpecił

Telewizja ŚremPomieści 1100 kibiców, a jednocześnie będzie zapleczem dla sportowców. Na stadionie miejskim w Śremie trwa budowa nowej trybuny głównej wraz z dwukondygnacyjnym budynkiem socjalnym. Inwestycja za ponad 3,5 mln złotych ma być gotowa przez końcem roku.  

Zobacz

Trwa Generalny Pomiaru Ruchu na drogach wojewódzkich

Telewizja ŚremJednych zaciekawiły, innych zaniepokoiły puszki z kamerami zainstalowanymi na latarniach przy kilku drogach w Śremie i okolicy. Okazuje się, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu prowadzi właśnie Generalny Pomiar Ruchu. Badania są prowadzone raz na pięć lat, w przeszłości głównie przez obserwatorów, obecnie - z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Wyniki będą znane za kilka miesięcy. 

Zobacz

Integracja i pomoc zwierzętom

Telewizja ŚremSchronisko dla bezdomnych zwierząt w Gaju przyciąga wolontariuszy z całego kraju. W ubiegłym tygodniu pracownicy jednej z międzynarodowych korporacji zasadzili drzewa na terenie przytuliska, a później wyprowadzili czworonogi na spacer. Schronisko w Gaju to miejsce otwarte, zapraszające szerokie rzesze odwiedzających. W ciągu roku jest odwiedzane przez kilkanaście tysięcy osób. 

Zobacz

Segregowanie nam nie wychodzi

Telewizja ŚremPo miesiącu, miejscy urzędnicy przeprowadzili kolejną kontrolę odpadów komunalnych. Tym razem pod lupę wzięto worki z makulaturą. Ponownie stwierdzone zostały nieprawidłowości, ale w ocenie ratusza jest lepiej niż kilka tygodni wcześniej. Przypomnijmy, że od początku roku segregacja śmieci jest obowiązkowa. 

Zobacz

Ruszyły kontrole odpadów. Nie jest dobrze

Telewizja ŚremSegregowanie śmieci sprawia nam dużą trudność, jednak widać światełko w tunelu. Od stycznia rośnie liczba śmieci poddanych selektywnej zbiórce. Problem w tym, że segregacja nie jest prowadzona prawidłowo. Potwierdzają to ostatnie kontrole, które wypadły fatalnie. 

Zobacz

Andrzej Duda uzyskał najwięcej głosów

Telewizja ŚremAndrzej Duda bezapelacyjnie wygrał niedzielne wybory we wszystkich gminach powiatu śremskiego. Otrzymał w sumie 11 815 głosów. Obecny prezydent najwyższe poparcie miał w Książu Wielkopolskim (51,57%) a najniższe w Śremie (36,70%). Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 8 806 mieszkańców regionu. Najwięcej w gminie Śrem (32,83%), z kolei po około 20% głosów kandydat KO zgarnął w Książu i Dolsku. Lepiej, niż w skali kraju, poradził sobie Szymon Hołownia - 5 362 (18,16%). Niezależny kandydat największe poparcie uzyskał w Brodnicy i Śremie. Krzysztof Bosak uzyskał 1 891 głosów (najwięcej w gm. Dolsk), Władysław Kosiniak-Kamysz - 744 głosów, a Robert Biedroń - 654 głosów. 

Zobacz

Sezon plażowy: czas, start!

Telewizja ŚremOd soboty na plaży miejskiej nad Jeziorem Grzymisławskim można zażywać słonecznych i wodnych kąpieli. Oficjalnie rusza sezon plażowy, ale z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W tym roku nie można wypożyczyć leżaków, parasoli, ani kajaków. Za to pojawiły się dystrybutory z płynem dezynfekcyjnym. 

Zobacz

Dziś wybory. Niewielu obywateli skorzystało z głosowania korespondencyjnego

Telewizja ŚremDziś odbywają się wybory prezydenckie. Lokale wyborcze są otwarte do 21:00. Tym razem każdy obywatel miał możliwość głosowania korespondencyjnego, jednak niewielu mieszkańców regionu zdecydowało się na tę formę udziału w wyborach. 

Zobacz

Reklama