Wt22092020

. Imieniny obchodzą:  Tomasz, Maurycy     Dzisiaj jest:   Dzień bez Samochodu, Światowy Dzień Nosorożca

 

Extra

Jak jest? / Zmiany w systemie gospodarki odpadami

Telewizja ŚremOd Nowego Roku czeka nas rewolucja w gospodarce odpadami. Opłata za śmieci wzrośnie z 10 do 18 złotych w mieście i niektórych wsiach, natomiast w sektorze drugim do 13 złotych. To nie jedyne zmiany. Obowiązkiem każdego mieszkańca będzie segregacja odpadów. O tym co jeszcze się zmieni i czy mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej będą zbiorowo odpowiadali za błędy sąsiadów rozmawialiśmy z naszymi gośćmi. 

Zobacz

Jak jest? / Z prac rady miejskiej w Śremie

Telewizja ŚremDebata o stanie gminy, głosowanie nad wotum zaufania dla Burmistrza, a także absolutorium za wykonanie budżetu - to tylko część uchwał podejmowana przez radnych Rady Miejskiej w Śremie w maju i czerwcu. W programie rozmawialiśmy również o: porozumieniu z gm. Kórnik w sprawie odbioru ścieków, zmianach w komunikacji miejskiej i planach przejęcia dworca PKS. Naszymi gośćmi byli: Barbara Ratajczak, Tomasz Jakuszek i Tomasz Wojna. 

Zobacz

Jak jest? / Rekrutacja do szkół średnich

Telewizja ŚremW tym roku w kolejce do liceów, techników i szkół branżowych ustawią się nie tylko absolwenci gimnazjów, ale po raz pierwszy także absolwenci ośmioklasowych szkół podstawowych. To oznacza, że kandydatów będzie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Czy wystarczy dla nich miejsc, sal lekcyjny i nauczycieli? Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak do przyjęcia "podwójnego rocznika" przygotowują się szkoły średnie. 

Zobacz

Jak jest? / Podsumowanie roku 2018

Telewizja ŚremWydanie z czerwca. Tematem programu był pożar na składowisku odpadów w Pyszącej. 

Zobacz

Jak jest? o składowisku odpadów

Telewizja ŚremWydanie z czerwca. Tematem programu był pożar na składowisku odpadów w Pyszącej. 

Zobacz

Jak jest? o komunikacji

Telewizja ŚremWydanie z maja. Tematem programu była komunikacja. Z gośćmi w studio rozmawialiśmy o sytuacji drogowej w Śremie, szansach na jej poprawę oraz o pomysłach usprawniających ruch w mieście. Goście: Adam Lewandowski, burmistrz Śremu; Jerzy Witkowski, Liczba Mnoga; Marcin Chwałczyński, Nowoczesna; Zenon Jahns, starosta śremski; Radosław Łucka, Komitet Obywatelski. 

Zobacz

Jak jest? o sporcie

Telewizja ŚremWydanie z kwietnia. Dyskusja dotycząca sportu w Śremie. 

Zobacz

Jak jest? o punkcie przeładunkowym

Telewizja ŚremWydanie z marca. Dyskusja dotycząca punktu przeładunkowego odpadów komunalnych przy ulicy Staszica. 

Zobacz

Reklama