Pt30102020

. Imieniny obchodzą:  Zenobii, Edmunda, Przemysława     Dzisiaj jest:  Dzień Spódnicy, Dzień Kobiecości

 

Extra

Koncert Papieski 2020

Telewizja ŚremPo raz pierwszy od 29 lat młodzi wokaliści z całego kraju nie mogli wystąpić na scenie Śremsongu. Choć przegląd nie odbył się, to towarzyszący mu Koncert Papieski dla św. Jana Pawła II udało się zorganizować. W piątek, w 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, na scenie Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury, wystąpiło kilkunastu artystów. Koncert bez udziału publiczności był transmitowany w telewizji i internecie. 

Zobacz

Do serca przytul seniora

Telewizja ŚremDo serca przytul seniora.

Zobacz

Zwykłe historie Popcorn

Telewizja ŚremPopcorn - Zwykła historia niezwykłego psa.

Zobacz

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Telewizja ŚremW 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości śremianie nie zapomnieli o bohaterach walczących o naszą wolność. 11 listopada na Placu 20 Października odczytany został Apel Poległych, a lokalni artyści zagrali krótki koncert pieśni patriotycznych. 

Zobacz

Jak jest? / Zmiany w systemie gospodarki odpadami

Telewizja ŚremOd Nowego Roku czeka nas rewolucja w gospodarce odpadami. Opłata za śmieci wzrośnie z 10 do 18 złotych w mieście i niektórych wsiach, natomiast w sektorze drugim do 13 złotych. To nie jedyne zmiany. Obowiązkiem każdego mieszkańca będzie segregacja odpadów. O tym co jeszcze się zmieni i czy mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej będą zbiorowo odpowiadali za błędy sąsiadów rozmawialiśmy z naszymi gośćmi. 

Zobacz

Jak jest? / Z prac rady miejskiej w Śremie

Telewizja ŚremDebata o stanie gminy, głosowanie nad wotum zaufania dla Burmistrza, a także absolutorium za wykonanie budżetu - to tylko część uchwał podejmowana przez radnych Rady Miejskiej w Śremie w maju i czerwcu. W programie rozmawialiśmy również o: porozumieniu z gm. Kórnik w sprawie odbioru ścieków, zmianach w komunikacji miejskiej i planach przejęcia dworca PKS. Naszymi gośćmi byli: Barbara Ratajczak, Tomasz Jakuszek i Tomasz Wojna. 

Zobacz

Stwardnienie rozsiane - Szymon Majewski

Telewizja ŚremSM zmienia życie nie tylko chorującego ale całej rodziny.

Zobacz

Jak jest? / Rekrutacja do szkół średnich

Telewizja ŚremW tym roku w kolejce do liceów, techników i szkół branżowych ustawią się nie tylko absolwenci gimnazjów, ale po raz pierwszy także absolwenci ośmioklasowych szkół podstawowych. To oznacza, że kandydatów będzie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Czy wystarczy dla nich miejsc, sal lekcyjny i nauczycieli? Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak do przyjęcia "podwójnego rocznika" przygotowują się szkoły średnie. 

Zobacz

Jak jest? / Podsumowanie roku 2018

Telewizja ŚremWydanie z czerwca. Tematem programu był pożar na składowisku odpadów w Pyszącej. 

Zobacz

Jak jest? o składowisku odpadów

Telewizja ŚremWydanie z czerwca. Tematem programu był pożar na składowisku odpadów w Pyszącej. 

Zobacz

Reklama