Śr28062017

. Imieniny obchodzą:  Florentyna, Leon, Ireneusz     Dzisiaj jest:  Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

Sport

Rekord Mróz Śrem Półmaratonu

Telewizja ŚremUkraińcy zdobyli podium 6. Mróz Śrem Półmaratonu. Wśród kobiet triumfowała Polka, Justyna Papież, która 21 km pokonała w godzinę, 23 minuty i 15 sekund. O około 3 minuty gorszy czas zanotowała druga w stawce kobiet Oksana Okseniuk. Pierwszy śremianin - Maciej Kaminik - pojawił się na mecie siódmy z czasem 01:17:51.

Zobacz

Kulanie z okazji Dni Śremu

Telewizja ŚremDwadzieścioro czworo kręglarzy z Polski i Niemiec uczestniczyło w rozgrywkach Międzynarodowego Turnieju Kręglarskiego o Puchar Burmistrza Śremu. Najlepsi w swoich kategoriach byli Maria Michałowska i Daniel Kreft.

Zobacz

Sukces UKSu na turnieju w Niemczech

Telewizja ŚremJedna porażka, dwa remisy i osiem zwycięstw – z tak rewelacyjnym bilansem meczów wrócili do kraju piłkarze UKS Śrem z rocznika 2007. Podopieczni Adama Galasa w miniony weekend wzięli udział w międzynarodowym turnieju w Niemczech. Zieloni zajęli drugie miejsce w grupie srebrnej, po meczu przegranym w karnych.

Zobacz

Reprezentanta zielonych z Pucharem Polski

Telewizja ŚremDrugie miejsce w niemieckim turnieju to nie jedyny sukces podopiecznych UKSu Śrem w ostatnich dniach. Oliwia Jaśniak, reprezentantka zielonych w kadrze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej do lat 13 wraz z koleżankami zostały Mistrzyniami Polski.

Zobacz

Porażka Warty na ostatniej prostej

Telewizja ŚremOstatnie dwa mecze w tym sezonie w klasie okręgowej mają za sobą piłkarze Warty Śrem. Niebiescy pokonali na własnym boisku Orkan Jarosławiec, ale ulegli na wyjeździe Kłosowi Zaniemyśl. Ostatecznie warciarze znaleźli się na czwartym miejscu tabeli.

Zobacz

Windsurferzy w Dolsku

Telewizja ŚremW Dolsku rozegrane zostały dwudzieste drugie regaty w ramach Amatorskiego Pucharu Polski w Windsurfingu. Na wodach Jeziora Dolskiego Wielkiego rywalizowało 21 zawodników, w tym czterech reprezentantów gospodarzy. Na podium dwukrotnie stanął Tomasz Kómoch.

Zobacz

Zielony w finale Mistrzostw Polski

Telewizja ŚremMiniona niedziela była ogromnym sprawdzianem dla piłkarzy UKSu Śrem. Dwie drużyny po udanym przejściu kwalifikacji do finału Mistrzostw Polski miały okazję zagrać w bardzo prestiżowym turnieju z udziałem najlepszych drużyn z całej Polski.

Zobacz

Warta na trzecim miejscu. Do końca pozostały 2 mecze

Telewizja ŚremSeniorzy Warty Śrem mają za sobą kolejny wyjazdowy sukces. W miniony weekend, na boisku w Kobylnicy, niebiescy Pokonali miejscowego Piasta, wspinając się tym samym na trzecie miejsce w tabeli klasy okręgowej. Do zakończenia rozgrywek pozostały tylko dwie kolejki, a więc szansa na utrzymanie się na podium jest ogromna.

Zobacz

Szachowe zmagania

Telewizja ŚremMistrz międzynarodowy Mikołaj Tomczak zwyciężył turniej szachowy o Puchar El-Budu. Niedzielne zawody zgromadziły rekordową liczbę 70 uczestników. Najlepszym zawodnikiem ze Śremu ponownie był Michał Tomczak, który zajął 9 miejsce.

Zobacz

Maciej Kaminik po raz trzeci wygrał bieg w Szymanowie

Telewizja ŚremJuż po raz trzeci miłośnicy biegów przełajowych spotkali się w Szymanowie. Na pokonanie 5-kilometrowej trasy zdecydowała się rekordowa liczba biegaczy. Najszybszy ponownie okazał się Maciej Kaminik ze Śremu.