TV RELAX

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie       Kod qr

Cz21022019

. Imieniny obchodzą:  Eleonora, Feliks, Kiejstus     Dzisiaj jest:   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

Informacje

Dwa tygodnie bez gazu

Telewizja ŚremPo dwóch tygodniach mieszkańcy bloku przy ulicy Paderewskiego 1 w Śremie znów mogą korzystać z gazu. Przypomnijmy, że w trakcie rutynowej kontroli instalacji, w budynku wykryto nieszczelności. Konieczne okazało się usunięcie wszystkich gazomierzy i uszczelnienie połączeń. 

Zobacz

Prawo jazdy w szkole. Po 30 latach wraca zawód kierowca-mechanik

Telewizja ŚremZespół Szkół Politechnicznych w Śremie i Stowarzyszenie Byłych Pracowników PEKAES podjęli działania, aby przywrócić kształcenie w zawodzie kierowca-mechanik. Choć kierunek istnieje od dwóch lat, nie cieszył się dotąd zainteresowaniem uczniów. Porozumienia i konsultacje z pracodawcami mają to zmienić. Nie wykluczone, że uczniowie otrzymają możliwość bezpłatnego uzyskania prawa jazdy kategorii B i C. 

Zobacz

Zakochani spotkali się w Ekonomiku

Telewizja ŚremImprezą "Zakochany Ekonom" Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie zainaugurował obchody 25-lecia istnienia. Była to kolejna inicjatywa realizowana przez uczniów ramach ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z Teorii”. Koncert walentynkowy w wykonaniu uczniów i absolwentów Ekonomika został połączony z promocją kampanii „Drugie życie”. 

Zobacz

Młodzi śpiewali o miłości

Telewizja ŚremSiedemnaścioro młodych piosenkarzy nagrodzili jurorzy Przeglądu Piosenki Romantycznej. Była to już dziewiąta edycja wydarzenia organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 oraz Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. W auli szkoły wystąpiło 90 uczestników. 

Zobacz

Wokalnymi występami doskonalili umiejętności językowe

Telewizja ŚremKilkunastu uczniów szkół podstawowych wystąpiło w drugiej edycji Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Noworocznej. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Śremie, a wydarzenie odbyło się 8 lutego w Klubie Relax.  

Zobacz

Baną do Poznania? Prawdopodobnie za sześć lat

Telewizja ŚremZa sześć lat spełnią się marzenia mieszkańców Śremu o połączeniu kolejowym z Poznaniem. Reaktywacja linii kolejowej do Czempinia jest coraz bliżej. Metropolia Poznań już dziś szacuje, że w połączenia skorzysta 7 tysięcy osób, a pomiędzy Śremem, a stolicą wielkopolski będą kursowały 24 pociągi w ciągu doby. Inwestycja ma pochłonąć od 150 do nawet 200 mln złotych, a ujęcie jej w rządowym programie „Kolej+” oznacza dodatkowe źródło finansowania.  

Zobacz

Plaga pijanych kierowców

Telewizja ŚremGdyby nie obywatelska postawa jednego z kierowców, mogło dojść do tragedii. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali pijanego kierowcę busa, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. O podejrzanie poruszającym się pojeździe mundurowych poinformował kierowca podróżujący drogą 436. 

Zobacz

Karnawałowe szaleństwo

Telewizja ŚremPo przerwie spowodowanej feriami zimowymi, karnawałowe szaleństwo powróciło do Klubu Relax. W ostatnich dniach na parkiecie osiedlowego klubu bawiły się dzieci z kilku śremskich szkół podstawowych, a także rodziny osób niepełnosprawnych. To jednak nie koniec, bowiem w tym roku karnawał kończy się dopiero 5 marca.  

Zobacz

PGK z kontraktem na opróżnianie dzwonów

Telewizja ŚremW końcu udało się wybrać firmę, która po 28 lutego będzie odbierała odpady zbierane selektywnie w tzw. dzwonach. To efekt zmiany warunków przetargu, bowiem gmina skróciła okres realizacji zamówienia z trzech lat do roku. Tym wpłynęły dwie oferty, ale ta złożona przez PGK w Śremie była korzystniejsza. 

Zobacz

Nowy wizerunek spółdzielczego osiedla w Książu

Telewizja ŚremPo osiedlu w Kórniku i śremskich Jezioranach, kompleksowej termomodernizacji poddane zostały wszystkie budynki spółdzielcze w Książu Wielkopolskim. W 2018 roku nowy wizerunek zyskało aż 7 bloków w tej miejscowości. Obecnie trwają ostatnie szlify. 

Zobacz

Reklama