Wt19112019

. Imieniny obchodzą:  Elżbieta, Seweryn, Paweł     Dzisiaj jest:  Światowy Dzień Toalet

 

Informacje

Dąbrowa: szkoła i rodzice wybudowali uczniom miasteczko rowerowe

Telewizja ŚremUczniowie szkoły w Dąbrowie mogą już szlifować swoje umiejętności prowadzenia roweru i znajomość przepisów ruchu drogowego na terenie miasteczka rowerowego. Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu rodziców, sponsorów i pracowników szkoły. Znaki, jednoślady oraz materiały dydaktyczne zapewnił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. 

Zobacz

Branża transportowa - z czym to się je? Uczniowie ZSP już wiedzą

Telewizja ŚremZespół Szkół Politechnicznych w Śremie zachęcał młodzież do wybrania kariery kierowcy zawodowego. W placówce odbyła się konferencje, podczas której partnerzy o zasadach uzyskania prawa jazdy kategorii C i E, bezpieczeństwie i deficycie dobrze wyszkolonych pracowników. Jak szacują przedstawiciele branży transportowej, w Polsce brakuje nawet 100 tysięcy zawodowych kierowców.  

Zobacz

Moniuszko 200. Koncert z okazji urodzin twórcy polskiej opery narodowej

Telewizja ŚremRok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki. Zdecydował o tym Sejm, by uczcić 200. rocznicę urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, a przede wszystkim twórcy polskiej opery narodowej. W sobotę w Muzeum Śremskim odbył się koncert „Moniuszko 200” w trakcie którego wystąpił Chór Moniuszko i Capella Canta Brass. 

Zobacz

Wciąż za szybko. Policja podsumowała weekend na drogach

Telewizja Śrem95 wykroczeń i jedna kolizja – to bilans ostatniego wydłużonego weekendu. Policjanci złapali 8 piratów drogowych, którzy stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.  

Zobacz

Śremianie oddali cześć walczącym o wolną Polskę

Telewizja ŚremW 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości śremianie tradycyjnie zgromadzili się pod kwaterą Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu przy jednostce wojskowej, a później przeszli na Plac 20 Października. Tam odczytany został Apel Poległych, a lokalni artyści zagrali krótki koncert pieśni patriotycznych.  

Zobacz

Henning-Kloska z powyborczą konferencją

Telewizja ŚremPo pośle Prawa i Sprawiedliwości, za głosy oddane 13 października podziękowała Paulina Henning-Kloska, która startowała z listy Koalicji Obywatelskiej. Dzięki 16 tysiącom głosów, posłanka Nowoczesnej, po raz drugi zasiądzie w sejmowych ławach. 

Zobacz

Diler w areszcie. Sprzedawał narkotyki młodzieży

Telewizja ŚremTrzy miesiące spędzi w areszcie 21-letni diler narkotykowy, którego zatrzymali śremscy stróże prawa. Mężczyzna handlował marihuaną, amfetaminą i tabletkami ecstasy. Sporą ilość narkotyków policjanci znaleźli w jego domu. Śremianin sprzedawał środki odurzające od 2016 roku, także poza granicami powiatu. 

Zobacz

Seniorzy mogą wprowadzać się do bloku przy Powstańców

Telewizja ŚremBlok dla seniorów jest już gotowy! W piątek lokatorzy otrzymali klucze do nowych mieszkań. W budynku znajduje się 27 lokali dostosowanych do osób starszych i niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała blisko 6 mln złotych, z czego 1,5 mln dołożył rząd w ramach programu "Mieszkanie+". 

Zobacz

Kolorowe osiedla to ich zasługa

Telewizja ŚremBlisko sześćdziesięciu mieszkańców osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie została laureatami konkursu „Na najbardziej ukwiecony balkon”. Lokatorzy przez wiele tygodni pielęgnowali nasadzenia, aby wiosną i latem blokowiska tętniły kolorami. Autorzy kompozycji zostali nagrodzeniu przez organizatora konkursu – Klub Relax. 

Zobacz

Czas zadumy i refleksji nad przemijaniem

Telewizja Śrem1 listopada jest dniem zadumy oraz refleksji nad życiem i śmiercią. Miliony Polaków odwiedziły groby najbliższych - rodziny, przyjaciół i znajomych, pozostawiając kwiaty i znicze. 

Zobacz

Reklama