So25012020

. Imieniny obchodzą:  Tatiana, Paweł, Miłosz     Dzisiaj jest:   Dzień Sekretarki i Asystentki, Dzień Kryptologii

 

Informacje

Śrem w obiektywie Dariusza Żabińskiego

Telewizja ŚremŚwiatło i kolor – pod takim hasłem w Muzeum Śremskim odbył się wernisaż Dariusza Żabińskiego. Na fotografiach śremianina można zobaczyć miasto od ciekawej i niespotykanej strony. Prace – jak w tytule - są pełne kolorów i światła, które sprawiają, że odkrywamy Śrem na nowo. 

Zobacz

To był dobry rok dla Gaju

Telewizja ŚremPonad 600 adopcji, dziesiątki wolontariuszy i tysiące osób udzielających choćby najmniejszego wsparcia rzeczowego i finansowego. Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju podsumowała miniony rok. W centrum edukacyjnym „Na cztery łapy” spotkali się członkowie i przyjaciele organizacji trzymającej pieczę nad przytuliskiem dla bezdomnych zwierząt. 

Zobacz

Perspektywy: trzy szkoły z Brązową Tarczą

Telewizja ŚremTrzy śremskie szkoły średnie zdobył brązową odznakę rankingu Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Wybickiego zajęło 47. miejsce w województwie, natomiast Katolickie Akademickie LO 64. pozycję. Na 46 pozycji rankingu w Wielkopolsce w kategorii techników znalazł się Zespół Szkół Politechnicznych.  

Zobacz

Studniówkowe szaleństwo

Telewizja ŚremZa nieco ponad 3 miesiące uczniowie ostatnich klas szkół średnich przystąpią do egzaminu dojrzałości. Póki co nauka odeszła w kąt, na rzecz dobrej studniówkowej zabawy. W piątek sto dni do matury świętowali uczniowie dwóch śremskich placówek – Zespołu Szkół Politechnicznych i Zespołu Szkół Technicznych. 

Zobacz

Kulturka, czyli kultura w wydaniu dla dzieci

Telewizja ŚremW środę, w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne pod hasłem „Kulturka i wszystko gra”. Jego organizatorem był Śremski Ośrodek Kultury. W styczniu animatorzy przygotowali program pod tytułem „Rzecz o dudowniczym i szewczyku”.  

Zobacz

Poseł SLD o pracach w Sejmie i wyborach prezydenckich

Telewizja ŚremPoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Wielkopolski, Wiesław Szczepański, odwiedził Śrem. Parlamentarzysta opowiedział o bieżących pracach Sejmu, tworzeniu „Nowej Lewicy” i planach na wybory prezydenckie. Kandydatem partii ma być Robert Biedroń. 

Zobacz

Pasjonaci wspominali najwybitniejszego śpiewaka operowego

Telewizja ŚremUważany za jednego z najwybitniejszych śpiewaków XX. Włoch Luciano Pavarotti był bohaterem pierwszego w 2020 roku spotkania „Pasjonaci. Ocalić od zapomnienia”. Śremianie wysłuchali jego utworów, a także bogatego życiorysu. „Pasjonaci” to inicjatywa Śremskiego Ośrodka Kultury i lokalnego fascynata kultury i sztuki, Zbigniewa Hoppe. 

Zobacz

Jak pracuje się w Policji? Oni już wiedzą

Telewizja ŚremPonownie ruszyła akcja promująca służbę w Policji. W tym roku, z okazji 95. rocznicy powołania policji kobiecej. W środę, śremską komendę odwiedzili uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych. Nowi funkcjonariusze mogą zarobić na rękę ponad 3 tysiące złotych, ale zdaniem doświadczonych policjantów, nie wynagrodzenie jest w tej pracy najważniejsze. 

Zobacz

Orszak w Wieszczyczynie

Telewizja ŚremNie tylko w Śremie odbył się Orszak Trzech Króli. Największe uliczne Jasełka na świecie zorganizowała również parafia św. Rocha w Wieszczyczynie. Barwy korowód tradycyjnie przeszedł przez dwie miejscowości. 

Zobacz

Czujka na straży bezpieczeństwa! Jutro spotkanie ze strażakami

Telewizja ŚremPonad 300 interwencji dotyczących tlenku węgla podjęli w 2019 roku strażacy z Wielkopolski. W wyniku zatrucia zginęły 4 osoby. Cichego zabójcy można uniknąć wyposażając mieszkanie w czujkę. Wkrótce straż pożarna zorganizuje prelekcje, w czasie której rozlosowane zostaną urządzenia poprawiające bezpieczeństwo. 

Zobacz

Reklama