Cz21112019

. Imieniny obchodzą:  Albert, Janusz, Konrad     Dzisiaj jest:   Dzień Telewizji, Pracownika Socjalnego, Życzliwości

 

Informacje

Dialogi rzeźby w Muzeum

Telewizja ŚremW Muzeum Śremskim można zobaczyć wystawę przygotowaną przez pedagogów Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wernisaż „Dialogi rzeźby” odbył się w sobotę. Kuratorem wystawy jest Michał Wielopolski, m.in. autor pomnika Jerzego Jurgi, który 2 lata temu stanął na promenadzie w Śremie.  

Zobacz

Rowerzysta doprowadził do kolizji. Jednoślad nie był oświetlony

Telewizja ŚremRowerzysta doprowadził do kolizji z samochodem osobowym w Kołacinie. Po zmroku jechał nieoświetlonym rowerem i nie ustąpił pierwszeństwa. Jakby tego było mało, 49-letni mężczyzna był kompletnie pijany – miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski stanie przed sądem. 

Zobacz

Ratują życie innych. Krwiodawcy odebrali odznaczenia

Telewizja ŚremKrwiodawcy z powiatu śremskiego zostali uhonorowani odznaczeniami „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Otrzymali je dawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów cennego płynu. Doceniona została praca prezes HKD „Odlewnik”, która odebrała medal „Zasłużony Działacz”. 

Zobacz

Zakończył się remont Al. Solidarności, drogowcy przeszli na ul. Rolną

Telewizja ŚremW terminie zakończył się drugi etap remontu Alei Solidarności w Śremie. Droga wojewódzka 308 była modernizowana od końca września. Prace zakończyły się w weekend. Kierowcy muszą jednak uważać na zmienioną organizację ruchu. Jednocześnie rozpoczął się remont kilometrowego odcinka ulicy Rolnej. 

Zobacz

Z marszałkiem o rozbudowie 434 i dokończeniu obwodnicy Śremu

Telewizja ŚremSamorządowcy z regionu dyskutowali o rozwiązaniach drogowych usprawniających komunikację pomiędzy Śremem a Poznaniem. Koncepcje przygotowali członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Komunikacji Śrem-Poznań. Gościem walnego zgromadzenia był wicemarszałek Wojciech Jankowiak. 

Zobacz

Dąbrowa: szkoła i rodzice wybudowali uczniom miasteczko rowerowe

Telewizja ŚremUczniowie szkoły w Dąbrowie mogą już szlifować swoje umiejętności prowadzenia roweru i znajomość przepisów ruchu drogowego na terenie miasteczka rowerowego. Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu rodziców, sponsorów i pracowników szkoły. Znaki, jednoślady oraz materiały dydaktyczne zapewnił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. 

Zobacz

Branża transportowa - z czym to się je? Uczniowie ZSP już wiedzą

Telewizja ŚremZespół Szkół Politechnicznych w Śremie zachęcał młodzież do wybrania kariery kierowcy zawodowego. W placówce odbyła się konferencje, podczas której partnerzy o zasadach uzyskania prawa jazdy kategorii C i E, bezpieczeństwie i deficycie dobrze wyszkolonych pracowników. Jak szacują przedstawiciele branży transportowej, w Polsce brakuje nawet 100 tysięcy zawodowych kierowców.  

Zobacz

Moniuszko 200. Koncert z okazji urodzin twórcy polskiej opery narodowej

Telewizja ŚremRok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki. Zdecydował o tym Sejm, by uczcić 200. rocznicę urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, a przede wszystkim twórcy polskiej opery narodowej. W sobotę w Muzeum Śremskim odbył się koncert „Moniuszko 200” w trakcie którego wystąpił Chór Moniuszko i Capella Canta Brass. 

Zobacz

Wciąż za szybko. Policja podsumowała weekend na drogach

Telewizja Śrem95 wykroczeń i jedna kolizja – to bilans ostatniego wydłużonego weekendu. Policjanci złapali 8 piratów drogowych, którzy stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.  

Zobacz

Śremianie oddali cześć walczącym o wolną Polskę

Telewizja ŚremW 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości śremianie tradycyjnie zgromadzili się pod kwaterą Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu przy jednostce wojskowej, a później przeszli na Plac 20 Października. Tam odczytany został Apel Poległych, a lokalni artyści zagrali krótki koncert pieśni patriotycznych.  

Zobacz

Reklama