Cz02042020

. Imieniny obchodzą:  Maria, Franciszek, Urban     Dzisiaj jest:  Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

 

Informacje

Pobił dla zabawy? Sam nie potrafi tego wytłumaczyć

Telewizja ŚremKryminalni ze Śremu zatrzymali sprawcę pobicia, który spowodował dotkliwe obrażenia twarzy u 36-letniego śremianina. Agresywny 21-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała i został przesłuchany. Sprawa jest w toku.  

Zobacz

Kolejne zakazy i nakazy. W powiecie bez nowych przypadków

Telewizja ŚremZamknięcie salonów fryzjerskich, ograniczenie liczby klientów w sklepach czy zakaz wchodzenia z domu dzieci i młodzieży bez opieki. Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. W powiecie liczba zakażonych bez zmian. W kwarantannie domowej pozostaje 119 osób.  

Zobacz

Sesja podczas epidemii - czy jest konieczna?

Telewizja ŚremTakiej frekwencji nie było dotąd podczas obrady Rady Miejskiej w Śremie. Radni opozycji zbojkotowali nadzwyczajną sesję zwołaną na wniosek burmistrza Śremu. Uważają oni, że zaproponowane projekty uchwał można było procedować po ustaniu epidemii, a jeśli już to skupić się na pomocy przedsiębiorcom czy przygotowaniu budżetu gminy na czas kryzysu. Zdaniem szefa gminy, sesja była konieczna. 

Zobacz

Coraz więcej osób pod kontrolą policji. Do tej pory nie ma przypadków złamania kwarantanny domowej

Telewizja ŚremLiczba osób przebywających w kwarantannie zbliża się do stu. W szpitalnej izolacji nadal znajduje się pacjentka zakażona koronawirusem. Takie są najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w powiecie śremskim. O bieżącym funkcjonowaniu samorządów mówią Burmistrz Śremu i Starosta Śremski. 

Zobacz

Śrem: podejrzenie koronawirusa u pielęgniarki. Rehabilitacja neurologiczna tymczasowo zamknięta

Telewizja ŚremOd czwartku zamknięty jest oddział rehabilitacji neurologicznej śremskiego szpitala. Dzień wcześniej u jednej z pielęgniarek wystąpiły objawy mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem. Kobieta w izolacji została przewieziona do szpitala zakaźnego. Jeśli wyniki badań będą ujemne – oddział wznowi przyjęcia i wypisy. Jednocześnie placówka informuje, że zmieniona organizacja pracy poradni została przedłużona do 10 kwietnia.  

Zobacz

Sytuacja epidemiczna w powiecie - 27.03

Telewizja Śrem97 osób przebywa w kwarantannie domowej. To wzrost w ciągu doby o 6 osób. W swoich domach pod nadzorem służb mundurowych znajduje się: 79 mieszkańców gminy Śrem, 5 mieszkańców gminy Dolsk, 3 osoby z gminy Książ Wlkp. oraz 10 mieszkańców gminy Brodnica. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 24 osoby, w tym 3 oczekujące w domach na wyniki pobranego wymazu. Śremska policja informuje, że każdego dnia kontroluje 66 miejsc kwarantanny. Do tej pory mundurowi nie odnotowali naruszenia przepisów. 

W szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej w izolacji przebywa jedna osoba. To mieszkanka gminy Śrem w średnim wieku, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zobacz

Szyją maseczki, zbierają dary - bezcenna pomoc dla szpitali

Telewizja ŚremWalka z koronawirusem zjednoczyła mieszkańców powiatu śremskiego. Jedni szyją maseczki dla szpitali i osób potrzebujących, inni zbierają środki ochrony bezpośredniej, środki czystości, a nawet jedzenie i wodę. Pierwsze transporty trafiły już do Szpitala Powiatowego w Śremie. 

Zobacz

Kontakt osobisty to ostateczność

Telewizja ŚremSpółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie z powodu pandemii koronawirusa zmieniła organizację pracy. Kontakty bezpośrednie z klientami zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Władze spółdzielni zapewniają jednak, że mieszkańcy nie zostaną bez pomocy. Większość spraw można załatwić telefonicznie lub przez internet. /span> 

Zobacz

Sytuacja epidemiczna w powiecie - 25.03

Telewizja Śrem

Rośnie liczba osób w kwarantannie. Z danych przekazanych przez Sanepid w środę rano wynika, że w powiecie śremskim kwarantanną domową objętych jest 75 osób (wzrost w ciągu doby o 11 osób). W swoich domach pod nadzorem służb mundurowych znajduje się: 62 mieszkańców gminy Śrem, 5 mieszkańców gminy Dolsk, 2 osoby z gminy Książ Wlkp. oraz 6 mieszkańców gminy Brodnica. Spadła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Sanepid codziennie zbiera informacje o stanie zdrowia 25 obywateli powiatu.

Ostatniej doby do szpitala zakaźnego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu trafił kolejny mieszkaniec powiatu śremskiego. Podejrzewa się u nich zakażenie koronowirusem. Pacjenct przebywa w tzw. izolacji i oczekuje na wyniki badań. Osoby, które jeszcze wczoraj przebywały w tym samym szpitalu, opuściły placówkę - wyniki ich badań były ujemne. W powiecie jest jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. W sobotę wieczorem poinformował o tym rzecznik Wojewody Wielkopolskiego. Mieszkanka gminy Śrem w średnim wieku przebywa w szpitalu przy Szwajcarskiej. Jest stan jest dobry.

 

 

Zobacz

Rząd zaostrza zasady. Pierwszy przypadek zakażenia w powiecie

Telewizja Śrem64 mieszkańców powiatu przebywa w kwarantannie domowej. Większość z nich pochodzi z gminy Śrem. Kolejne 33 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. W sobotę wieczorem rzecznik Wojewody Wielkopolskiego poinformował o potwierdzonym pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie śremskim. W Polsce liczba zdiagnozowanych przypadków rośnie, dlatego od środy rząd wprowadzi ograniczenie przemieszczania. 

Zobacz

Reklama