Wt18022020

. Imieniny obchodzą:  Konstancja, Maksym, Bernadeta     Dzisiaj jest:  49 dzień roku, do końca roku pozostało 316 dni

 

Informacje

Lada moment ruszy rekrutacja do szkół i przedszkoli

Telewizja ŚremZbliża się rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych działających na terenie gminy Śrem. Na maluchów czeka ponad 2 tysiące miejsc, a więc wystarczy ich nawet dla trzylatków. Szkoły Podstawowe przyjmą do siebie wszystkich chętnych.  

Zobacz

Segregujemy więcej, ale wciąż zbyt mało

Telewizja ŚremSegregowanie śmieci sprawia nam dużą trudność, jednak widać światełko w tunelu. Tak można zinterpretować dane o ilości odpadów za pierwszy miesiąc 2020 roku. W porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, ilość odpadów podanych selektywnej zbiórce wzrosła o 60%. To jednak zbyt mało, aby spełnić unijne wskaźniki. 

Zobacz

Auto potrąciło pieszego na 434

Telewizja ŚremMieszkaniec gminy Książ Wielkopolski w ciężkim stanie trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło w środę po południu na drodze wojewódzkiej 434 na wysokości Niesłabina. Samochód osobowy w trakcie wyprzedzania jechał na pobocze i potrącił idącego na przystanek 45-letniego mężczyznę. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec LPR. 

Zobacz

Nowieczek był gospodarzem forum rolniczego

Telewizja ŚremWielkopolska Izba Rolnicza ruszyła z dwunastą edycją programu „Wielkopolskie Fora Rolnicze”. Jedno z nich odbyło się w powiecie śremskim, a konkretnie w Nowieczku pod Dolskiem. Jak co roku rozmawiano o bieżącej sytuacji w rolnictwie, możliwościach pozyskania dotacji, a także o zagrożeniach związanych z wirusem ASF.  

Zobacz

Rada Seniorów wybrana

Telewizja ŚremPo kilku latach przygotowań, w Śremie wreszcie zawiązała się Rada Seniorów. Ciało doradcze ustawowej Rady Miejskiej i Burmistrz liczy 12 członków, wybranych spośród zgłoszonych osób. Pierwsze posiedzenie rady odbędzie się 25 lutego. 

Zobacz

Spotkali się potomkowie Powstańców Wielkopolskich

Telewizja ŚremPo ponad miesiącu od obchodów 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, spotkali się potomkowie osób walczących o naszą wolność. Pamięć o lokalnych, często zapomnianych bohaterach Powstania Wielkopolskiego, od lat kultywuje Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. 

Zobacz

Wiatr nie spowodował wielu strat w regionie

Telewizja ŚremPoczątek tygodnia przyniósł porywy wiatru dochodzące nawet do 90km/h. Orkan Sabrina nie osiągnął siły, jaką początkowo prognozowali synoptycy IMGW. W Wielkopolsce strażacy podjęli blisko 100 interwencji, natomiast w regionie śremskim można je policzyć na palcach dwóch rąk. 

Zobacz

Senior z seniorem. Psy z Gaju odwiedziły podopiecznych DPS-u

Telewizja ŚremSchronisko dla zwierząt w Gaju ruszyło z nową akcją. Rok 2020 jest rokiem pod hasłem "Do serca przytul seniora". Pracownicy fundacji prowadzącej przytułek chcą zmienić życie starszych psów na lepsze i znaleźć im kochający dom. Inauguracja działań nastąpiła w Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem, gdzie pensjonariuszy odwiedzili psi seniorzy. 

Zobacz

Kładka powstanie, co ze ścieżkami?

Telewizja ŚremPo blisko roku od ogłoszenia pierwszego przetargu na budowę kładki nad Kanałem Ulgi, pojawiły się pozytywne informacje. Wdrożony przez śremskich urzędników plan „B” dla inwestycji, częściowo rozwiązał problem ze zbyt drogimi ofertami w przetargach. Udało się wyłonić wykonawcę samej kładki, jednak przetarg na ścieżki rowerowe w kierunku ronda i wsi Zbrudzewo najpewniej zakończy się unieważnieniem postępowania. 

Zobacz

&jazz zagrał w Kamienicy

Telewizja ŚremImprowizowaną muzykę zespołu &jazz można było znów usłyszeć. W restauracji „Kamienica” odbył się improwizowanej muzyki podziemny wieczór drugi. Muzycy zagrali koncert wraz z trębaczem – Kubą Jankowiakiem. 

Zobacz

Reklama