N19012020

. Imieniny obchodzą:  Marta, Henryk, Mariusz     Dzisiaj jest:  19 dzień roku, do końca roku pozostało 346 dni

 

Informacje

Jak pracuje się w Policji? Oni już wiedzą

Telewizja ŚremPonownie ruszyła akcja promująca służbę w Policji. W tym roku, z okazji 95. rocznicy powołania policji kobiecej. W środę, śremską komendę odwiedzili uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych. Nowi funkcjonariusze mogą zarobić na rękę ponad 3 tysiące złotych, ale zdaniem doświadczonych policjantów, nie wynagrodzenie jest w tej pracy najważniejsze. 

Zobacz

Orszak w Wieszczyczynie

Telewizja ŚremNie tylko w Śremie odbył się Orszak Trzech Króli. Największe uliczne Jasełka na świecie zorganizowała również parafia św. Rocha w Wieszczyczynie. Barwy korowód tradycyjnie przeszedł przez dwie miejscowości. 

Zobacz

Czujka na straży bezpieczeństwa! Jutro spotkanie ze strażakami

Telewizja ŚremPonad 300 interwencji dotyczących tlenku węgla podjęli w 2019 roku strażacy z Wielkopolski. W wyniku zatrucia zginęły 4 osoby. Cichego zabójcy można uniknąć wyposażając mieszkanie w czujkę. Wkrótce straż pożarna zorganizuje prelekcje, w czasie której rozlosowane zostaną urządzenia poprawiające bezpieczeństwo. 

Zobacz

Seniorzy mają nowy klub

Telewizja ŚremSeniorzy mają swoje miejsce w mieście. W tym tygodniu przy ulicy Franciszkańskiej otwarty został Klub Senior+. Ma on działać przez cały tydzień w godzinach od 8 do 18, częściowo nawet w soboty i niedziele. Modernizacja pomieszczeń i wyposażenie kosztowało blisko 400 tysięcy złotych. Ponad 1/3 tej kwoty dołożyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Zobacz

Śrem, Brodnica, Manieczki: wolontariusze zebrali ponad 136 tysięcy złotych

Telewizja ŚremTrwa wielkie liczenie po 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Śremie, Brodnicy i Manieczkach. W poniedziałek Krówka Mała podała kwotę ze skarbonek – to ponad 136 tysięcy złotych, czyli o 50 tysięcy więcej niż rok temu. To tego trzeba jeszcze doliczyć wpłaty ze sklepiku, kawiarenki, skarbon stacjonarnych i terminali płatniczych.  

Zobacz

Kolędowali w Muzeum

Telewizja ŚremChór Cantavi ad Homini oraz gitarowe trio Królikowski, Sąsiadek, Szymenderski zaprosili śremian do wspólnego kolędowania w Muzeum. Instytucja zorganizowała tradycyjne spotkanie z pieśniami bożonarodzeniowymi. Publiczność dopisała.  

Zobacz

Druga część obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Telewizja ŚremPowracamy do obchodów 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Śremie. 27 grudnia wieczorem odbyła się druga część uroczystości. Mieszkańcy zebrali się w kościele garnizonowym, na cmentarzu parafialnym, a finał obchodów nastąpił pod wieżą ciśnień. 

Zobacz

Muzyczne upamiętnienie rocznicy

Telewizja ŚremZ okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na scenie Muzeum Śremskiego zagrała legenda polskiej muzyki rockowej. Sztywny Pal Azji, bo o tym zespole mowa, przygotował nietypowy, akustyczny koncert.  

Zobacz

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Jezioran

Telewizja ŚremNajwiększe uliczne jasełka po raz dziewiąty odbyły się w Śremie. W poniedziałek, w 872 Polskich miejscowościach przeszedł Orszak Trzech Króli. W skali całego kraju, wydarzenie zgromadziło grubo ponad milion osób. Święto obchodzone jest na pamiątkę mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi. 

Zobacz

Bezdomny zginął w pożarze

Telewizja ŚremJedna osoba nie żyje, a kolejna została ranna. To skutki pożaru, który wybuchł w nocy z 1 na 2 stycznia w pustostanie przy ulicy Dąbrowskiego. Wiele wskazuje na to, że ogień wybuchł od niedopałka papierosa. W sprawie zatrzymany został 33-letni mężczyzna. 

Zobacz

Reklama