Śr11122019

. Imieniny obchodzą:  Waldemar, Damazy     Dzisiaj jest:   Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich

 

Informacje

Wielki pożar w Zaworach. Padło ponad 800 warchlaków

Telewizja ŚremW Zaworach pod Książem Wielkopolskim spłonęła część dwukondygnacyjnej świniarni. Ogień strawił dach oraz wszystko co znajdowało się na piętrze budynki. Padło kilkaset młodych zwierząt. Gęsty dym widziany był z co najmniej kilkunastu kilometrów. Straty szacuje się na ponad 1,5 mln złotych.  

Zobacz

Seniorzy poczuli się jak w teleturnieju

Telewizja ŚremPod hasłem „MISTRZ INTELEKTU” w Klubie Relax odbyła się czwarta edycja „Nestoriady”. To turniej wiedzy dla członków organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych. Tym razem za organizację wydarzenia odpowiadał Klub Seniora "Młodzi Duchem" przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Klubem Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.  

Zobacz

Mikołajki na sportowo

Telewizja ŚremTrzy świąteczne konkurencje przygotował Śremski Sportu podczas corocznej Mikołajkowej Olimpiady Przedszkolaków. Sześciolatki z placówek działających na terenie gminy Śrem rywalizowały w czwartek na parkiecie sali sportowej przy ulicy Staszica. Maluchy odwiedził Święty Mikołaj. 

Zobacz

Baśniowy spektakl na scenie KCEK

Telewizja ŚremNiespotykane dotąd widowisko teatralne zapewnili śremianom artyści Teatr Wielkiego w Poznaniu. W niedzielę na scenie Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury wystawiono spektakl „Baśniowy Dziadek do Orzechów” z muzyką Piotra Czajkowskiego. Zachwycała bogata scenografia, stroje i elementy akrobatyki.  

Zobacz

Kiełbasa, bułka i gazowany napój, czyli tradycyjne śniadanie z okazji Dnia Odlewnika

Telewizja ŚremOdświętne śniadanie odlewnicze było ukoronowaniem całorocznej pracy dla tysięcy śremian, którzy pracowali w największym wówczas zakładzie produkcyjnym. Wraz ze zmianami w odlewni zakończyły się śniadania, ale po latach tradycję kontynuuje przyzakładowy związek emerytowanych pracowników.  

Zobacz

Biblioteka po remoncie. W piwnicach powstała galeria

Telewizja ŚremSiedziba Biblioteki Publicznej przy ulicy Grunwaldzkiej jest już wykończona w stu procentach. Dzięki rządowej dotacji, instytucja wyremontowała piwnice, które do tej pory były regularnie zalewane. Bibliotekarze nie muszą się już martwić o księgozbiór. Na poziomie -1 powstała pracownia ilustracji wraz z galerią oraz magazyn książek.  

Zobacz

O budżecie na antenie

Telewizja ŚremW 2020 roku gmina Śrem planuje osiągnąć dochody na poziomie 203 mln złotych. Wydatki będą wyższe, a deficyt wyniesie ponad 3 mln. Udział w podatku PIT i CIT wzrośnie, ale już nie tak dynamicznie jak w poprzednich latach. Na inwestycje gmina wyda 19 mln złotych. 

Zobacz

Mongolia oczami byłego ambasadora RP

Telewizja ŚremAnna i Zbigniew Kulak byli wykładowcami listopadowego spotkania Uniwersytetu Ludzi Ciekawych Świata w śremskiej bibliotece. Mieszkańcy pobliskiego Gostynia opowiedzieli o kulturze i przyrodzie Mongolii. Małżeństwo poznało ten kraj od podszewki, bowiem pan Zbigniew przez 4 lata był tam ambasadorem RP. 

Zobacz

Wpadł amator drogich trunków

Telewizja ŚremButelka po butelce, przez kilka tygodni okradał market z luksusowych alkoholi. Obywatel Ukrainy wyniósł w plecaku trunki o wartości 4 tysięcy złotych. Wpadł podczas jednej z wizyt w sklepie, kiedy próbował ukraść kolejne 3 butelki. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.  

Zobacz

Śrem stroi się na święta

Telewizja ŚremZ każdym dniem Śrem coraz bardziej skąpany jest w świątecznym blasku. Na przełomie listopada i grudnia rozpoczął się montaż bożonarodzeniowych iluminacji. Gmina zamontowała już 77 punktów świetlnych na latarniach, z kolei na rynku trwa montaż 10 metrowej choinki i bramy-bombki.  

Zobacz

Reklama