TV RELAX

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie       Kod qr

So15122018

. Imieniny obchodzą:  Nina, Celina, Walerian     Dzisiaj jest:  349 dzień roku, do końca roku pozostało 16 dni

 

Informacje

Flaga na maszt!

Telewizja ŚremPrawie ćwierć tysiąca śremskich flag powstańczych trafiło w minioną sobotę do rąk mieszkańców miasta. To jedna z inicjatyw Muzeum Śremskiego z okazji 100. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Takie same, jednak większego formatu flagi, w maju zawisły na czterech ścianach wieży ciśnień. Muzeum zachęca, aby wywiesić je już dzisiaj, a najpóźniej 27 grudnia. 

Zobacz

ZST gospodarzem wielkopolskiego forum

Telewizja ŚremW Śremie odbyło się VI Wielkopolskie Forum Szkół z Klasami Mundurowymi. Gospodarzem wydarzenia organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu był Zespół Szkół Technicznych. Podczas forum szkoły prowadzące klasy w mundurze rozmawiały o dalszej współpracy z kilkunastoma partnerami. 

Zobacz

Iluminacje przypominają o zbliżających się świętach

Telewizja ŚremWraz z końcem na ulicach polskich miast rozpoczęły się przygotowywania do nadchodzących świąt. Iluminacje świetlne tworzą niepowtarzalny klimat w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku na śremskich ulicach nie zabrakło świątecznych ozdób. Na rynku stanęła sztuczna choinka o wysokości 10 metrów. 

Zobacz

Tomasz Przybylski Wolontariuszem Roku

Telewizja ŚremNiemal codziennie poświęcają swój wolny czas, aby pomagać innym. Za to jeden dzień w roku to oni są najważniejsi. Mowa o wolontariuszach, którzy 5 grudnia obchodzili swoje międzynarodowe święto. Tego dnia odbyła się coroczna Gala Wolontariatu zorganizowana przez Fundację na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem. 

Zobacz

Sportowe potyczki z okazji mikołajek

Telewizja ŚremDzieci z blisko 20 przedszkoli rywalizowały w czterech świątecznych konkurencjach podczas corocznej olimpiady. Mikołajkowe zawody sportowe dla przedszkolaków zorganizował Śremski Sport. 

Zobacz

Pacjenci obdarowani przez świętego

Telewizja ŚremMikołaj nie ominął dzieci przebywających na oddziałach Szpitala Powiatowego w Śremie. Mali pacjenci otrzymali słodkie upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe i spółkę zarządzającą lecznicą. Za nim to nastąpiło przedstawiciele obu instytucji przeczytali maluchom świąteczne wierszyki. 

Zobacz

Zamiast sań, motocykle

Telewizja ŚremNie w saniach z reniferami, a na stalowych rumakach odwiedzali uczniów śremskich szkół oraz instytucje publiczne. Po raz kolejny z Zespołu Szkół Politechnicznych wyruszyli MotoMikołajowie. Na dwóch kółkach rozdawali słodkości oraz świąteczne wypieki wykonane w szkolnej pracowni. 

Zobacz

Święto piosenki patriotycznej

Telewizja ŚremPonad stu wykonawców zaprezentowało się podczas Festiwalu Pieśni Patriotycznej Powiatu Śremskiego. Była to 9. edycja wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej.  

Zobacz

Książ przygotowuje się do wyborów uzupełniających

Telewizja ŚremCzęść mieszkańców Książa Wielkopolskiego znów pójdzie do urn. To konsekwencja zrzeczenia się z mandatu radnego Bohdana Kaczmarka. Wybory uzupełniające odbędą się w co najmniej sześciu innych gminach Wielkopolski. Mieszkańcy okręgu nr 2 w Książu odwiedzą lokale wyborcze na początku przyszłego roku. 

Zobacz

Drugie urodziny WTZ

Telewizja ŚremPo wielu latach starań, w grudniu 2016 roku udało się otworzyć w Śremie Warsztat Terapii Zajęciowej. Miejsce służące osobom niepełnosprawnym obchodziło w minionym tygodniu dwa lata działalności. Z tej okazji odbył się kiermasz świątecznego rękodzieła. 

Zobacz

Reklama