Śr03062020

. Imieniny obchodzą:  Leszek, Anatola, Tamara     Dzisiaj jest:  Dzień Dobrej Oceny

 

Informacje

Opłata targowa zawieszona

Telewizja ŚremRada Miejska w Śremie pochyliła się nad zmianą uchwały w sprawie opłat targowych. Pobieranie tego podatku zostanie zawieszone, ale nie jak zapowiadał Burmistrz na trzy miesiące, ale co najmniej do końca roku. Taką poprawkę zgłosił radny PiS Rafał Wachowiak. Rada przyjęła zarówno poprawkę, jak i całą uchwałę. 

Zobacz

Rozmrażanie lokalnej kultury

Telewizja ŚremKultura powoli wraca do życia. W ten weekend odbędą się pierwsze wydarzenia. W piątek kino plenerowe przy ŚOKu, zaś w niedzielę Muzeum Śremskie zaprasza na Dzień dziecka. 

Zobacz

Rada o finansach

Telewizja ŚremRada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie przyjęła sprawozdania finansowe za 2019 rok i pierwszy kwartał roku bieżącego. Poprawiły się wskaźniki zarówno z działalności gospodarczej, jak i eksploatacyjnej.  

Zobacz

Małe zainteresowanie zajęciami w szkołach i przedszkolach

Telewizja ŚremOkoło setka dzieci korzysta obecnie z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w gminnych przedszkolach i szkołach podstawowych. Zainteresowanie rodziców jest nie wielkie – w każdym gminnym przedszkolu otwarto dotąd maksymalnie po 3 grupy. Szkoły podstawowe albo są zamknięte, albo mają pod opieką po kilka osób. 

Zobacz

Rusza rower miejski

Telewizja ŚremRower miejski stał w tym roku pod znakiem zapytania, ale gmina zdecydowała się uruchomić system. Od czerwca na ulicach Śremu stanie 30 rowerów 4G. Pojazdy napędzane siłą mięśni będą dostępne całą dobę dla każdego posiadacza aplikacji Roovee. Po bezpłatnych 30 minutach, a każda kolejna będzie kosztowała użytkownika 5 groszy. 

Zobacz

Ciepło będzie droższe. O kilka procent

Telewizja ŚremPo 14 miesiącach, mieszkańców Jezioran i Helenek, znów czekają podwyżki cen ciepła. Urząd Regulacji Energetyki w połowie maja zatwierdził nową taryfę dla spółki Ciepłownia Śrem. Przypomnijmy, że ubiegłym roku, stawki wzrosły o 20%. 

Zobacz

Na Grunwaldzkiej wciąż niebezpiecznie

Telewizja ŚremW ubiegły piątek na niebezpiecznym skrzyżowaniu przy ulicy Grunwaldzkiej, osobówka zderzyła się z samochodem ciężarowym. Okazuje się, że kolejnych dniach doszło tam do dwóch podobnych zdarzeń. Tym razem nikomu się nic nie stało.  

Zobacz

Jeden zbyt pijany, drugi zbyt szybki

Telewizja ŚremW ostatnim tygodniu dwaj młodzi śremianie nieźle narozrabiali na drogach regionu. W sobotę kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i uderzył w żywopłot. Do kraksy doszło na ulicy Chełmońskiego, przed szpitalem powiatowym. Mężczyzna był kompletnie pijany. Trzy dni później, nastolatek bez prawa jazdy pędził przez Psarskie dwa razy szybciej niż powinien, a co więcej – nie zatrzymał się do kontroli drogowej.  

Zobacz

Wkrótce koniec akcji w Pyszącej

Telewizja ŚremOd trzech tygodni trwa akcja strażaków i wojska na terenie nielegalnego składowiska odpadów w Pyszącej. Ogień wybuchł na terenie dawnej cegielni 1 maja. Przy pomocy ciężkiego sprzętu obniżona została najwyższa pryzma, wykonane zostały także kolejne korytarze odgradzające. Działania mają zakończyć się w poniedziałek. 

Zobacz

Koronawirus: w powiecie kolejnych dwóch ozdrowieńców

Telewizja ŚremW tym tygodniu kolejnych dwóch mieszkańców powiatu śremskiego zostało uznanych za ozdrowieńców. Obecnie 5 osób przebywa w izolacji domowej z powodu zakażenia koronawirusem. Część z nich oczekuje na wyniki drugiego testu. Zdaniem Sanepidu, sytuacja epidemiczna w regionie jest stabilna.  

Zobacz

Reklama